П`ятниця, 29.03.2024, 10:46 Вітаю Вас Гість

Меню сайту
Категорії розділу
Особистість [17]
Зі святом! [5]
Література [6]
Статистика
Яндекс.Метрика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Головна » Статті » СРСР » Особистість

КАРЛ МАРКС
Основоположник наукового комунізму, геніальний учитель і вождь світового пролетаріату, Карл Маркс народився 5 травня 1818 року в сім'ї адвоката в місті Трірі (Німеччина).
Він прожив життя, повне невтомної боротьби за щастя трудящих. Ні переслідування урядів, ні важкі матеріальні умови не могли примусити Маркса відмовитися від боротьби. З гордо піднесеною головою йшов він уперед до наміченої мети, незважаючи на всі труднощі і поневіряння. Таким лишився в віках його ве-личний образ борця, мислителя, людини.
Ніколи ще жодна людина в світі не лишала після себе такої величезної спадщини. Ця спадщина — вчення Маркса, його геніальні думки — зброя, яку він лишив пролетаріатові для боротьби за щастя всього людства.
Передові люди в різних країнах світу ще задовго до Маркса думали про те, як визволити трудящих від пригноблення і експлуатації. Деякі з них вигадували різні плани перебудови людського суспільства. В своїх творах вони описували чудові міста, розкішні будинки, в яких живуть щасливі люди. В цих містах нема дармоїдів, нема експлуататорів, там всі гуртом працюють і одержують насолоду від своєї праці.
«Де ці міста? Яким шляхом дійти до них?», питали люди соціалістів-утопістів (мрійників).
«Треба, щоб всі люди домовилися жити в мирі і згоді і не кривдили один одного», відповідали вони. Вони вважали, що можна умовити капіталістів не висмоктувати соків з ро-бітників, що можна умовити поміщиків, щоб вони самі працювали, а не жили за рахунок праці своїх селян, що можна умовити багатих добровільно віддати свої багатства, свою владу.
І ось з'явилась людина з полум'яним серцем революціонера і з ясним розумом ученого. Як висока гірська вершина, підносився він над вченими і мислителями всіх часів і всіх народів. Це був Маркс.
Він вирішив присвятити своє життя боротьбі за визволення трудящих, серце його палало ненавистю до експлуататорів і щирою любов'ю до пригноблених. Та він не пішов шляхом соціалістів-мрійників.
Маркс говорив, що перебудувати людське суспільство треба іншим шляхом. Адже суспільство, як і все на світі, розвивається за певними законами. Треба ці закони вивчити, зрозуміти. Коли ми зрозуміємо, як роз-вивається людське суспільство, ми зможемо активно й свідомо впливати на його розвиток.
І Маркс взяв на себе цю величну роботу. Він вивчив, переробив, піддав критиці все, що до нього створила людська думка. Маркс відкрив і науково обґрунтував закони розвитку людського суспільства.
Він довів, що до цього часу вся історія людства була історією боротьби класів, що майже завжди були гнобителі і гноблені: патриції і плебеї у стародавньому Римі, феодали і їх селяни в середні віки, капіталісти і робітники в нові часи.
Та й багаті класи боролись один з одним. Кожний з них хотів, з найбільшою вигодою для себе, необмежено пригноблювати і експлуа-тувати трудовий народ. Досі на зміну одному класу експлуататорів приходив інший. Буржуазія перемогла феодалів, але, як і раніше, маленька купка багатіїв експлуатувала переважну більшість народу.
Маркс довів, що так було, так є, але так
не буде!
Капіталіст не може існувати без робітників: адже труд робітників створює його багатства! А чим більше робітників, тим нещадніше їх експлуатують, тим швидше вони згуртовуються, відчувають свою силу і підіймаються на боротьбу. Робітники — могильники капіталізму.
Озброєною рукою вони повалять владу ка-піталістів і поміщиків і встановлять свою владу — диктатуру пролетаріату. Землю, фабрики і заводи, загарбані капіталістами і поміщиками, трудящі зроблять всенародною власністю. На зміну капіталізму прийде новий суспільний лад — соціалізм.
Так учив робітників Маркс. І це вже була не мрія, це був закон, який Маркс науково обґрунтував, дослідивши сучасне йому суспільство, вивчивши гори книг, написаних до нього людьми, які намагались пояснити світ, в якому вони жили.
Завдяки Марксові комунізм перестав бути тільки мрією. Маркс вказав шлях до нього. Робітники вже знали, як боротись за створення нового суспільства.
Маркс був найосвіченішим серед сучасних йому вчених. Не було такої галузі знань, якої б він не вивчив. Для того, щоб написати один розділ в «Капіталі» про земельну ренту, Маркс вивчив геологію, агрономію і деякі інші сільськогосподарські науки. Проте він не був кабінетним ученим, відірваним від життя.
Своє вчення Маркс створював для боротьби.
«Філософи лише в різний спосіб пояснювали світ, але справа полягає в тому, щоб змінити його», писав Маркс.
Буржуазні уряди переслідували Маркса, примушували його переїздити із однієї країни в іншу. Він мандрував по всій Європі: із Кельна в Париж, із Парижа в Брюссель, із Брюсселя знов у Париж, потім в Лондон.
Він жив у нестатках, та ні на мить не припиняв боротьби.
Спільно із своїм другом Енгельсом Маркс організував «Союз комуністів». За дорученням «Союзу» Маркс і Енгельс написали «Комуністичний маніфест», в якому вперше були викладені основи їх вчення.
«Комуністи вважають за ганьбу приховувати свої погляди і наміри. Вони відкрито заявляють, що їх цілі можуть бути досягнені тільки насильним поваленням всього існуючого суспільного ладу. Нехай пануючі класи тремтять 
перед Комуністичною Революцією. Пролетарям нічого втрачати в ній, крім своїх кайданів. А здобудуть вони весь світ. Пролетарі всіх країн, єднайтеся!» — цими словами, які і тепер будять і піднімають на боротьбу мільйони трудящих капіталістичних країн, закінчили Маркс і Енгельс «Комуністичний маніфест».
Скрізь, де збирались робітники й ремісники, на зборах соціалістичних гуртків часто можна було бачити Маркса. Він читав лекції, сперечався з тими, що помилялись, палко роз'яснював своє вчення тим, хто його ще не зрозумів. А після цих зборів, повернувшись додому, він до пізньої ночі працював у своєму кабінеті над книгами і рукописами.
У 1864 році у Лондоні було засновано Між-народне товариство робітників — І Інтернаціонал. Натхненником, організатором і ідейним керівником його був Карл Маркс. Створенням І Інтернаціоналу Маркс заклав фундамент боротьби пролетаріату всього світу за соціалізм.
Маркс організував підтримку і допомогу Паризькій комуні, оцінивши її всесвітньоісторичне значення, як прообразу пролетарської держави.
14 березня 1883 року «...За чверть три пополудні перестав мислити величніший із сучасних мислителів, його залишили одного всього лише на дві хвилини і, увійшовши до кімнати, ми побачили, що він заснув, сидячи в кріслі,— тихо заснув навіки...
...його шанували, любили, оплакували мільйони революційних соратників у всій Європі і Америці — від сибірських рудників до Каліфорнії...
І ім'я його, і справа його переживуть віки!» так говорив Енгельс над могилою свого друга.
Через 12 років помер друг і соратник, спільно з яким створив Маркс своє вчення — Фрідріх Енгельс.
Прапор Маркса і Енгельса високо піднесли Ленін і Сталін. Вони відстояли це вчення в боротьбі з ворогами. Ленін і Сталін розвинули далі вчення марксизму, збагатили його.
Під керівництвом Леніна і Сталіна робітники Росії виконали заповіти Маркса і Енгельса. Робітники в спілці з селянами скинули владу капіталістів та поміщиків, створили першу в світі соціалістичну державу робітників і селян. У нашій країні було побудовано соціалізм — той суспільний лад, про який мріяли Маркс і Енгельс, який вони науково обґрунтували. Під проводом генія людства — Сталіна радянський народ упевнено йшов до комунізму... 
Категорія: Особистість | Додав: Мелс (05.05.2013)
| Коментарі: 6 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук
Наші кнопки


Друзі сайту
ЛІВА.com.ua Об'єднання БОРОТЬБА РОТ ФРОНТ ОКТЯБРЬ24 Рабкор.ру
Copyright MyCorp © 2024 Безкоштовний хостинг uCoz