П`ятниця, 16.11.2018, 23:10 Вітаю Вас Гість

Меню сайту
Категорії розділу
Особистість [17]
Зі святом! [5]
Література [6]
Статистика
Яндекс.Метрика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Головна » Статті » СРСР » Особистість

НАДІЯ КОСТЯНТИНІВНА КРУПСЬКА
Надія Костянтинівна Крупська — видатний діяч більшовицької партії — народилася 26 лютого 1869 року в Петербурзі і там же здобула вищу освіту. Ще студенткою Надія Костянтинівна вступила в марксистський гурток. Вона працювала вчителькою вечірньої робітничої школи і провадила в ній партійно-пропагандистську роботу.
Коли В. І. Ленін створив «Союз боротьби за визволення робітничого класу», Н. К. Крупська взяла діяльну участь у роботі цієї організації.
1896 року Надію Костянтинівну разом з групою членів «Союзу боротьби» заарештували й засудили до заслання.
Разом з В. І. Леніним Н. К. Крупська відбувала заслання в селі Шушенському Мінусінського краю.
1901 року Н. К. Крупська виїхала за кордон, в Мюнхен, де була секретарем редакції газети «Искра», а потім газет «Вперёд» і «Пролетарий». Надія Костянтинівна брала активну участь у підготовці II з'їзду партії і його роботі.
За кордоном Н. К. Крупська весь час підтримувала зв'язки з революціонерами-більшовиками і з партійними комітетами, які підпільно працювали в Росії.
На батьківщину Н. К. Крупська повернулася 1917 року, після лютневої революції. Зразу ж невтомна революціонерка починає працювати в секретаріаті Центрального Комітету партії і активно працює по підготовці збройного повстання та захоплення влади робітничим класом.
Після Великої Жовтневої соціалістичної революції Н. К. Крупська весь час працює в Народному комісаріаті освіти над створенням нової, радянської школи, над ліквідацією неписьменності.
Надія Костянтинівна була учасницею всіх з'їздів партії, крім Лондонського (п'ятого). На XV, XVI і XVII партійних з'їздах її обирали членом ЦК ВКП(б).
Н. К. Крупська багато уваги приділяла навчанню і вихованню радянських дітей, роботі піонерської організації.
В педагогічних творах, в листах до дітей Надія Костянтинівна закликала наполегливо вчитися, допомагати дорослим у громадській праці, зростати вірними синами й дочками нашої соціалістичної Батьківщини, гідними борцями за велику справу Леніна—Сталіна.
Померла Надія Костянтинівна 27 лютого 1939 року. Пам'ять про Н. К. Крупську, старого члена більшовицької партії, дружину і найближчого помічника В. І. Леніна, глибоко шанує вся наша країна.
Категорія: Особистість | Додав: Мелс (26.02.2013)
| Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук
Наші кнопки


Друзі сайту
ЛІВА.com.ua Об'єднання БОРОТЬБА РОТ ФРОНТ ОКТЯБРЬ24 Рабкор.ру
Copyright MyCorp © 2018 Безкоштовний хостинг uCoz