П`ятниця, 16.11.2018, 23:04 Вітаю Вас Гість

Меню сайту
Категорії розділу
Особистість [17]
Зі святом! [5]
Література [6]
Статистика
Яндекс.Метрика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Головна » Статті » СРСР » Особистість

ОЛЕКСАНДР СТЕПАНОВИЧ ПОПОВ
Винахідник радіо Олександр Степанович Попов народився 16 березня 1859 року в робітничому селищі Тур'їнський рудник, на Північному Уралі.
З юних років Олександра Степановича цікавило вивчення електромагнітних хвиль. Багато вчених досліджували ці хвилі, але ніхто не думав про їх практичне застосування. Попов перший зрозумів, що ці хвилі можна використати як засіб зв'язку.
О. С. Попов побудував прилад, який приймав електромагнітні хвилі і відгукувався на них дзвоном. Прилад приймав і хвилі від грозових розрядів, і тому Попов назвав його «грозовідмітчиком».
Це й був перший у світі радіоприймач.
О. С. Попов публічно продемонстрував його 7 травня 1895 року. Згодом він замінив дзвінок самописним телеграфним апаратом, створивши таким чином радіотелеграф.
1900 року О. С. Попов установив двобічний радіозв'язок на відстані 52 кілометри між островом Гогланд, біля якого зазнав аварії панцерник «Генерал-адмирал Апраксин», і землею. Після цього про геніальний винахід О. С. Попова довідалась уся Росія.
У червні 1896 року італієць Марконі змонтував прилад, подібний до радіоприймача Попова, привіз його в Англію і спробував приписати собі винайден-ня радіо. Але фактами було безперечно встановлено першість О. С. Попова. Іноземні ділки пропонували Попову переїхати за кордон і обіцяли йому багато грошей за використання його винаходу. Але вчений гордо відповів: «Я росіянин, і всі свої знання, всю свою працю, всі свої досягнення маю право віддати тільки моїй батьківщині».
Значення винаходу радіо було дуже велике. Однак справа, розпочата великим російським патріотом О. С. Поповим, набула широкого розвитку в нашій країні лише після Великої Жовтневої соціалістичної революції. Особливо велику роль відіграло радіо в роки Великої Вітчизняної війни.
Помер О. С. Попов 1906 року.
 
Ім'я славного винахідника, одного з найвидатніших представників російського народу, людство запам'ятає назавжди.
О. С. Попов демонструє адміралу Макарову свій радіоприймач З картини художника І. СорокінаО. С. Попов демонструє адміралу Макарову свій радіоприймач З картини художника І. Сорокіна.
Категорія: Особистість | Додав: Мелс (16.03.2013)
| Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук
Наші кнопки


Друзі сайту
ЛІВА.com.ua Об'єднання БОРОТЬБА РОТ ФРОНТ ОКТЯБРЬ24 Рабкор.ру
Copyright MyCorp © 2018 Безкоштовний хостинг uCoz