Четвер, 28.03.2024, 19:50 Вітаю Вас Гість

Меню сайту
Категорії розділу
Особистість [17]
Зі святом! [5]
Література [6]
Статистика
Яндекс.Метрика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Головна » Статті » СРСР » Особистість

ОЛЕКСІЙ МАКСИМОВИЧ ГОРЬКИЙ
Всі ми любимо і шануємо великого пролетарського письменника Олексія Максимовича Горького.
О. М. Горький — основоположник радянської літератури, гордість радянського народу. Широкою і багатогранною була його діяльність — він був і художником слова, і ученим, і громадським діячем.
Олексій Максимович Пєшков (справжнє прізвище М. Горького) народився 28 березня 1868 р. в місті Нижньому Новгороді (пізніше м. Горький) в родині столяра. Чотирьох років він лишився сиротою. Важке і незвичайне було його життя, яке він описав у своїх автобіографічних творах: «Дитинство», «В людях», «Мої університети».
В. М. Молотов у промові, присвяченій пам'яті О. М. Горького, говорив:
«Ніхто з великих письменників нашої країни, та і в інших країнах, не знав так близько життя «низів» народу за капіталізму. Ніхто з них не пережив на собі самому стільки жорстокостей і мерзотностей з боку панів-експлуататорів. Ніхто з них навіть просто не бачив своїми очима стільки замучених підневільною працею і затурканих гнітом капіталізму, як наш Горький, у якого все це викувало непримиренність і революційну ненависть до капіталістичного ладу і беззавітну віру у визвольну силу комунізму».
Високообдарований юнак, хоч і тяжко йому жилося на світі, наполегливо працював над самоосвітою і здобув широкі знання.
Перший твір Максима Горького — оповідання «Макар Чудра» — був надрукований 1892 року. Через кілька років вийшли в світ два томики оповідань, які зробили ім'я молодого письменника широко відомим. Горький уже в перших творах виступив співцем нової людини, прекрасної, сильної, сміливої.
Казка у віршах «Дівчина і Смерть» — один з перших творів Горького — заслужила високу оцінку товариша Й. В. Сталіна.
У знаменитих «Пісні про Сокола» і «Пісні про Буревісника» Горький оспівує радість революційної героїчної боротьби за визволення людства. «Пісня про Буревісника» і її останні слова «Хай ще дужче вдарить буря!» були сприйняті як заклик до революційних дій, а сам Горький був названий Буревісником при-йдешньої пролетарської революції.
1907 року О. М. Горький написав чудовий твір про пролетарську революцію і про робітників-більшовиків — «Мати». Володимир Ілліч Ленін сказав про цей роман: «Книга — потрібна, багато робітників брало участь у революційному русі несвідомо, стихійно, і тепер вони прочитають «Мати» з великою користю для себе».
Твори, написані О. М. Горьким після Великої Жовтневої соціалістичної революції, — «Справа Артамонових», «Життя Клима Самгіна» — розгортають картину цілої епохи російської історії, епохи трьох революцій. В цих творах Горький викривав стару буржуазну Росію.
Творець і пристрасний пропагандист нової, соціалістичної культури, Горький нещадно бичував тлінну культуру буржуазного Заходу. З особливим презирством він говорив про американську буржуазну культуру, «найпотворнішу цивілізацію нашої планети». В творі «Місто Жовтого Диявола» він показав повну залежність американської цивілізації від золота — «жовтого диявола», від грошового мішка американських мільярдерів.
Багатогранною і плодотворною була діяльність Олексія Максимовича в радянський період. Він був вихователем покоління молодих радянських письменників. Він написав ряд полум'яних статей проти фашизму і реакції на захист культури.
Олексій Максимович Горький був зв'язаний довголітньою міцною дружбою з великими геніями людства В. І. Леніним і Й. В. Сталіним.
О. М. Горький — великий друг українського народу. Він часто бував на Україні, зокрема відвідував дитячу трудову колонію свого імені в Куряжі під Харковом.
Олексій Максимович мав значний вплив на розвиток української літератури. Між О. М. Горьким і М. М. Коцюбинським були тісні дружні відносини. Горький також діяльно допомагав Павлові Тичині.
Своє життя й діяльність О. М. Горький поєднав з більшовицькою партією, з боротьбою робітничого класу.
Ще напередодні Великої Жовтневої соціалістичної революції В. І. Ленін говорив, що Горький — величезний художній талант, який принесе багато користі світовому пролетарському рухові.
На весь світ лунало полум'яне слово великого письменника і публіциста, який вчив палко любити трудящих людей і ненавидіти ворогів. «Якщо ворог не здається, його знищують» — це гасло М. Горького було підхоплено радянським народом в боротьбі з ворогами.
Вороги народу боялися цього могутнього таланту і ненавиділи його. Від зрадницької руки шпигунів з троцькістсько-бухарінської банди і загинув наш улюблений письменник. Його не стало 18 червня 1936 року.
Але могутнє слово його, яке кликало до торжества комунізму, живе і буде жити завжди.

Категорія: Особистість | Додав: Мелс (28.03.2013)
| Коментарі: 9 | Рейтинг: 3.0/2
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук
Наші кнопки


Друзі сайту
ЛІВА.com.ua Об'єднання БОРОТЬБА РОТ ФРОНТ ОКТЯБРЬ24 Рабкор.ру
Copyright MyCorp © 2024 Безкоштовний хостинг uCoz