П`ятниця, 16.11.2018, 23:03 Вітаю Вас Гість

Меню сайту
Категорії розділу
Особистість [17]
Зі святом! [5]
Література [6]
Статистика
Яндекс.Метрика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Головна » Статті » СРСР » Особистість

Петро Ілліч Чайковський
7 травня радянський народ відзначає день народження генія російської музики – Петра Ілліча Чайковського.
«В російському мистецтві йому належить друге місце після Льва Толстого», писав А. П. Чехов про Чайковського.
В. І. Ленін дуже любив музику Чайковського.
Творчість Чайковського пройнята глибокою і щирою любов’ю до своєї батьківщини і свого народу, правдивістю і величною простотою. Чайковський писав: «Я пристрасно люблю все російське, російську людину, російську мову, російський розум, російську красу облич… Ось чому мене глибоко обурюють ті пани, які ладні помирати з голоду в будь-якому куточку Парижа, які з такою насолодою лають усе російське. Людей цих я ненавиджу, вони топчуть у багно те, що нечувано дорого мені».
Композитора приваблювало народне мистецтво, російська народна пісня.
Музика П. І. Чайковського розкриває картини російської дійсності, красу російської поетичної природи.
***
Дуже рано у П. І. Чайковського пробудилася пристрасть до музики. П’яти років хлопчик уже підбирав мелодії на роялі. Та не одразу музика стала справою всього життя Петра Ілліча. Він одержав юридичну освіту і служив у департаменті юстиції. Але бажання стати музикантом перемогло, і 1861 року Петро Ілліч залишив службу та вступив спочатку на музичні курси, а потім до Петербурзької консерваторії, яку закінчив 1865 року з срібною медаллю.
Життя великого композитора було дуже тяжким: постійні нестатки завдавали йому багато горя. Чайковський був змушений за безцінь продавати свої найкращі твори.
Проте всі ці злигодні не зломили його. П. І. Чайковський був дуже працьовитий. Він говорив: «Натхнення не можна чекати, та й одного його не досить; насамперед потрібна праця, праця і праця. Щоранку я сідаю працювати і пишу; якщо з цього нічого не виходить сьогодні, я завтра знов берусь до тієї ж роботи і пишу, пишу день, два, десять днів, не втрачаючи надії, якщо навіть нічого не виходить. А на одинадцятий день, дивись, що-небудь і вийде».
Цього правила Чайковський додержував на протязі всього свого життя.
Музикальна спадщина Чайковського величезна. Він написав десять опер, три балети, сім симфоній, сім великих симфонічних концертів, кантати, марші, романси і багато інших музикальних творів.
Увесь тридцятилітній творчий шлях Чайковського – це шукання найправдивішого, найглибшого відтворення в музиці внутрішнього світу людини. Переклавши на музику пушкінський твір «Євгеній Онєгін», Чайковський створив нову форму музикальної драми, сміливо порушивши старі оперні традиції. Цю оперу грали у всіх оперних театрах світу, вона стала найпопулярнішою і найулюбленішою оперою радянського народу.
Ім’я видатного композитора глибоко шанує радянський народ, все культурне людство. Твори Чайковського ввійшли в скарбницю вітчизняної та світової культури.
Петро Ілліч Чайковський помер 6 листопада 1893 року.
НАТХНЕННЯ – ЦЕ ТАКИЙ ГІСТЬ, ЯКИЙ НЕ ЛЮБИТЬ ВІДВІДУВАТИ ЛІНИВИХ, ВІН ПРИХОДИТЬ ДО ТИХ, ЯКІ ЗАКЛИКАЮТЬ ЙОГО.
П. І. ЧАЙКОВСЬКИЙ

Категорія: Особистість | Додав: Мелс (07.05.2013)
| Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук
Наші кнопки


Друзі сайту
ЛІВА.com.ua Об'єднання БОРОТЬБА РОТ ФРОНТ ОКТЯБРЬ24 Рабкор.ру
Copyright MyCorp © 2018 Безкоштовний хостинг uCoz