П`ятниця, 16.11.2018, 23:04 Вітаю Вас Гість

Меню сайту
Категорії розділу
Особистість [17]
Зі святом! [5]
Література [6]
Статистика
Яндекс.Метрика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Головна » Статті » СРСР » Особистість

СЕРГІЙ ГЕОРГІЙОВИЧ ЛАЗО
Легендарний герой громадянської війни С. Г. Лазо народився 7 березня 1894 року в містечку Піатри, в Бессарабії.
З молодих років Сергій Лазо уважно придивлявся до життя. Бідність селян, їх безправне, пригнічене життя, страшна експлуатація бідняків куркулями і поміщиками дуже вразили юнака. Він зрозумів, що треба вести боротьбу проти панів, і твердо обрав собі шлях — разом з робітничим класом проти панів-експлуататорів.
1915 року Сергія Лазо мобілізували в царську армію. Він закінчив військове училище і дістав призначення у запасний полк, який стояв у Красноярську. Там С. Лазо провадив революційну роботу серед солдатів. І коли вибухла лютнева революція 1917 року, солдати одноголосно обрали Сергія Лазо своїм командиром. У березні 1917 року він привів свій підрозділ на засідання Красноярської Ради робітничих і солдатських депутатів і віддав себе в розпорядження народної влади.
Одразу ж після Великої Жовтневої соціалістичної революції солдати Красноярського гарнізону гаряче підтримали владу Рад. Чимала заслуга в цьому Сергія Лазо, якому більшовицька партія доручила керувати бойовими діями проти ворогів революції.
Революційні, більшовицькі війська на чолі з С. Лазо вирушили до Іркутська допомогти Військово-Революційній Раді розгромити контрреволюційне офіцерство і юнкерів, які хотіли скинути радянську владу. У грудні 1917 року солдати під командуванням Сергія Лазо подавили ворожий контрреволюційний заколот в Іркутську. Комендантом міста став Сергій Лазо.
Але на Далекому Сході почали діяти агенти японських, англійських, американських і французьких імперіалістів — адмірал Колчак, білокозацькі отамани. Іноземні загарбники хотіли руками білогвардійських бандитів захопити Забайкалля і відрізати Далекий Схід від Радянської Росії.
С. Лазо віддав усі сили на організацію боротьби проти білогвардійщини на Забайкальському фронті. На боротьбу проти білогвардійщини піднялися робітники Чити, Верхнєудінська. Загони, якими командував Сергій Лазо, зростали з кожним днем. Вони нещадно громили білобандитів-семеновців і вигнали їх за межі радянської землі.
У квітні 1919 року Сергій Лазо був призначений командувачем усіма партизанськими силами Примор'я.
Партизанська боротьба на Далекому Сході багато чим допомогла Червоній Армії, яка билася проти Колчака на Урало-Сибірському фронті.
У січні 1920 року Сергій Лазо став керівником Військової Ради Примор'я.
У березні 1920 року японські загарбники намагалися захопити місто Ніколаєвськ на Амурі. Але партизани відстояли місто. У квітні японці вдерлися у Владивосток. Тут 5 квітня 1920 року японським інтервентам вдалося захопити в свої руки Сергія Лазо. Вони вчинили над ним звірячу розправу — живим спалили його в топці паровоза.
Так трагічно увірвалося молоде життя вірного сина партії Леніна—Сталіна, талановитого полководця, героїчного командира партизанів Далекого Сходу Сергія Лазо.
 
Серед імен видатних героїв громадянської війни, які віддали своє життя за радянську владу, ми з глибокою пошаною згадуємо більшовика Сергія Георгійовича Лазо.
Категорія: Особистість | Додав: Мелс (07.03.2013)
| Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук
Наші кнопки


Друзі сайту
ЛІВА.com.ua Об'єднання БОРОТЬБА РОТ ФРОНТ ОКТЯБРЬ24 Рабкор.ру
Copyright MyCorp © 2018 Безкоштовний хостинг uCoz