Вівторок, 23.04.2024, 20:08 Вітаю Вас Гість

Меню сайту
Категорії розділу
Особистість [17]
Зі святом! [5]
Література [6]
Статистика
Яндекс.Метрика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Головна » Статті » СРСР » Особистість

СЕРГІЙ МИРОНОВИЧ КІРОВ

Сергій Миронович народився 27 березня 1886 року в м. Уржумі, Вятської губернії (нині Кіровська область).
Справжнє прізвище С. М. Кірова — Костріков. Не легко було вчитись Серьожі Кострікову, вихованцеві дитячого притулку для бідних. Але і в нижчій приходській школі, і в міському училищі не було учня, кращого від Кострікова.
Сергій Костріков з блискучими оцінками закінчує міську школу. 1901 року п'ятнадцятилітнього С. Кострікова, як кращого учня, виряджають учитися до Казані.
Серед учнів Казанської технічної школи було чимало бідняків. Але серед цих бідняків Костріков був найбіднішим. Учителі технічної школи пригадують, як він голодував, не маючи грошей, щоб заплатити навіть за найдешевший обід.
У Казані був великий завод Крестовнікова, який постачав на всю Росію мило і свічки. Завод цей був каторгою для робітників. Сюди посилали учнів механічно-технічної школи на практику. Сергій Костріков уважно придивлявся до того, як живуть робітники Крестовніковського заводу, і з обуренням розповідав про це в своїх листах до уржумських родичів.
Переборюючи великі труднощі злиденного життя, Сергій Кіров 1904 року відмінно закінчив Казанську технічну школу і виїхав у Томськ. Тут він влаштувався рисувальником у міській управі і вступив на вечірні загальноосвітні курси, щоб підготуватись у технологічний інститут.
В той час у Росії посилився революційний рух, і юнак Кіров весь віддався революційній боротьбі за краще майбутнє трудящих.
У Томську 1904 року молодий Сергій Костріков налагодив зв'язок з підпільною більшовицькою групою.
Вступивши до партії, він керував нелегальними гуртками, вів пропаганду серед друкарських робітників.
А незабаром поліція наскочила на квартиру, де відбувалися підпільні партійні збори. Сергія Кострікова і ще сорок шість товаришів було заарештовано. Він перебував під вартою три місяці.
За нелегальну роботу 1906 року Кірова було вдруге ув'язнено і цього разу більше як на два роки. По виході з тюрми Кіров продовжує нелегальну партійну роботу у Владикавказі. Тут після лютневої революції 1917 року він стає на чолі більшовицької організації.
Згодом С. М. Кіров керує боями проти білогвардійських банд. Член Реввійськради XI армії, Кіров очолює оборону Астрахані від полчищ Колчака і Денікіна. За оборону Астрахані Кірова було нагороджено орденом Червоного Прапора.
В 1921 році Кірова обирають секретарем ЦК комуністичної партії Азербайджану. В 1923 році на XII з'їзді партії С. М. Кірова обирають членом ЦК РКП(б), з 1930 р. С. М. Кіров — член Політбюро ЦК ВКП(б).
Після XIV з'їзду ВКП(б), 1925 року, С. М. Кіров стає на чолі Ленінградської парторганізації. Він згуртував ленінградських більшовиків навколо ленінсько-сталінської партії, навколо товариша Сталіна.
Велика заслуга С. М. Кірова в розгромі і ліквідації троцькістсько-зінов'євських і бухарінських ворогів народу.
Кірову наша країна зобов'язана великими господарськими перемогами.
...В одній з кімнат Смольного, на третьому поверсі містився кабінет секретаря Ленінградського обласного і міського комітетів партії Сергія Мироновича Кірова.
На його робочому столі стояли коробочки з різними сортами пшениці. Ці сорти виросли на півночі, де раніше пшеницю ніхто не сіяв.
С. М. Кіров перший запропонував сіяти її в Ленінградській області.
Поруч на столі лежав камінець, схожий на грудку брудного снігу — це апатит. Розробку покладів апатитів у Хібінській тундрі було організовано за почином С. М. Кірова. Апатит використовується для угноєння полів.
Сергій Миронович часто бував на заводах, у колгоспах, оглядав вулиці й будинки, де жили робітники.
С. М. Кіров дуже любив піонерів і школярів і постійно піклувався про виховання підростаючого покоління.
У листі до ленінградських піонерів і школярів Сергій Миронович писав:
«Тільки той піонер та піонерка, які добре вчаться, стануть у майбутньому справжніми борцями-комуністами. Наполегливо, з піонерським завзяттям вивчайте математику, фізику, хімію, історію, рідну та іноземні мови. Готуйтесь стати майбутніми кваліфікованими робітниками, майстрами, техніками. Країні потрібні культурні, здорові, життєрадісні будівники. Відпочивайте весело і культурно. Загартовуйте своє здоров'я!»
1 грудня 1934 року від руки підлого вбивці з троцькістсько-бухарінської банди зрадників, шпигунів і диверсантів загинув видатний діяч більшовицької партії і Радянської держави, непохитний борець за комунізм — Сергій Миронович Кіров.
С. М. Кіров був безстрашним революціонером, другом і соратником великого Сталіна. Все життя віддав він боротьбі за щастя нашого народу. Прекрасне життя Сергія Мироновича — високий приклад для кожної радянської людини.

Пам'ять про великого більшовика, невтомного борця за комунізм С. М. Кірова вічно житиме в серцях радянських людей.

Категорія: Особистість | Додав: Мелс (27.03.2013)
| Коментарі: 1 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук
Наші кнопки


Друзі сайту
ЛІВА.com.ua Об'єднання БОРОТЬБА РОТ ФРОНТ ОКТЯБРЬ24 Рабкор.ру
Copyright MyCorp © 2024 Безкоштовний хостинг uCoz