П`ятниця, 19.04.2024, 06:57 Вітаю Вас Гість

Меню сайту
Категорії розділу
Особистість [17]
Зі святом! [5]
Література [6]
Статистика
Яндекс.Метрика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Головна » Статті » СРСР » Особистість

ВАЛЕРІАН ВОЛОДИМИРОВИЧ КУЙБИШЕВ
«Ми повинні знати свою країну. Це завдання не можна виконати тільки силами спеціалістів-геологів, розвідувальними партіями, що їх посилають наукові і господарські органи. Перше слово тут повинен сказати ленінський комсомол... треба захопити цією думкою мільйони молодих робітників і колгоспників, студентів, школярів і піонерів, туристів і фізкультурників, фабзаучників. У кожному районі нашої країни будемо шукати залізо, нафту, вугілля, торф, сировину для хімічної промисловості, нові ґрунти, нові рослини. І не тільки шукати і пізнавати, але і вчитися використовувати ці багатства для будівництва соціалізму». 
В.В. КУЙБИШЕВ
Видатний діяч більшовицької партії і радянської держави Валеріан Володимирович Куйбишев народився в м. Омську 6 червня 1888 р.
Шістнадцяти років В. В. Куйбишев вступає в більшовицьку організацію в Омську.
А 1905 року він починає вчитися у Військово-медичній академії в Петербурзі.
Важко доводилося Валеріанові Куйбишеву в тодішній столиці. Жив В. Куйбишев у маленькій кімнаті далеко від центра, щодня ходив за кілька кілометрів давати уроки, щоб заробити собі на хліб.
Хоч ці уроки і забирали багато часу, проте В. Куйбишев не пропускав лекцій в академії. Довгими ночами просиджував він над книжками.
Закінчити академію Куйбишеву не вдалося, 1905 року по всій країні відбувалися революційні демонстрації і страйки. Студенти Петербурга підтримали робітників і теж застрайкували. За це всіх студентів-страйкарів, в тому числі і В. В. Куйбишева, звільнили з академії.
Далі залишатися в Петербурзі було небезпечно. В. В. Куйбишев виїхав до Омська і там продовжував енергійну революційну діяльність.
Царський уряд заарештовував В. В. Куйбишева вісім разів. Чотири рази його засилали до Сибіру.
Після встановлення радянської влади В. В. Куйбишев — перший голова Самарського ревкому і губкому партії. Під його безпосереднім керівництвом Червона Армія визволяє від контрреволюційних банд Симбірськ, Сизрань і Самару (за радянських часів Самара зветься м. Куйбишев).
Під час громадянської війни Валеріан Володимирович бере активну участь у керівництві військовими операціями: разом з М. В. Фрунзе — у південній групі Східного фронту воює проти Колчака; разом з С. М. Кіровим обороняє Астрахань.
Після закінчення громадянської війни В. В. Куйбишев — на відповідальній керівній роботі. Він працював Народним Комісаром Робітничо-Селянської Інспекції, Заступником Голови Ради Народних Комісарів СРСР, Головою Вищої Ради Народного Господарства СРСР, Головою Державної планової комісії.
На XI з'їзді партії В. В. Куйбишева обирають членом ЦК РКП(б), потім — Секретарем ЦК РКП(б), а в грудні 1927 р. — членом Політбюро ЦК ВКП(б).
Під час хвороби В. В. Куйбишева банда троцькістсько-бухарінських шпигунів і зрадників надіслала шкідників-лікарів, які під виглядом лікування по-злочинницькому умертвили відданого сина радянського народу.
Помер В. В. Куйбишев 25 січня 1935 року.
Категорія: Особистість | Додав: Мелс (06.06.2011)
| Коментарі: 7 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук
Наші кнопки


Друзі сайту
ЛІВА.com.ua Об'єднання БОРОТЬБА РОТ ФРОНТ ОКТЯБРЬ24 Рабкор.ру
Copyright MyCorp © 2024 Безкоштовний хостинг uCoz