П`ятниця, 16.11.2018, 23:31 Вітаю Вас Гість

Меню сайту
Категорії розділу
Особистість [17]
Зі святом! [5]
Література [6]
Статистика
Яндекс.Метрика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Головна » Статті » СРСР » Зі святом!

ДЕНЬ БІЛЬШОВИЦЬКОЇ ПРЕСИ
5 травня 1912 року в Петербурзі вийшов перший номер більшовицької газети «Правда», яка була заснована за вказівкою В. І. Леніна, з ініціативи Й. В. Сталіна.
5 травня 1922 року, в десяту річницю «Правды», був проведений Всеросійський день преси. Відтоді в нашій країні 5 травня щороку святкували День більшовицької преси.
Із сторінок «Правды» більшовицька партія щодня розмовляла з народом. За допомогою газет партія виховувала радянських людей, закликала і вела їх на самовіддану працю, на трудові й бойові подвиги.
Правдиве і ясне більшовицьке друковане слово відігравало величезну роль в історії нашої партії більшовиків.
Більшовицька преса була гострою зброєю партії у боротьбі проти царського самодержавства, проти капіталістів і поміщиків, проти всіх ворогів народу, за перемогу Великого Жовтня.
У роки громадянської і Великої Вітчизняної воєн більшовицькі газети і журнали закликали радянський народ на фронті і в тилу на героїчну боротьбу проти ворогів нашої Батьківщини.
Більшовицька преса нещадно викривала всіх капіталістів, які хочуть втягти народи світу в нову війну.
За допомогою преси партія Леніна—Сталіна згуртовувала трудящих на виконання завдань, які стояли перед нашою країною.
В СРСР виходили понад 8 тисяч газет річним тиражем понад 7 мільярдів примірників. Крім цього, в нашій країні випускалось близько 1.200 журналів тиражем понад 141 мільйон примірників.
За роки радянської влади наші видавництва випустили понад 900 тисяч назв книг. Книги друкувалися на 119 мовах народів СРСР. За кількістю виданої літератури СРСР стояв на першому місці в світі.
На Україні видавалися десятки республіканських і обласних, сотні міських, районних і фабрично-заводських газет, десятки журналів.
Велику увагу приділяли комуністична партія і радянський уряд молоді та дітям. У нашій країні випускалося багато газет і журналів для комсомольців та молоді. 24 травня 2012 року минає 87 років з дня виходу першого номера газети «Комсомольская правда» — органу ЦК ВЛКСМ. Для юних читачів випускалися у Москві газета «Пионерская правда», журнали «Пионер», «Дружные ребята», «Затейник»; у Києві виходили газети «Зірка», «Юный ленинец», журнали «Барвінок», «Піонерія». Газети і журнали для дітей випускалися по всіх республіках Радянського Союзу.
Категорія: Зі святом! | Додав: Мелс (05.05.2013)
| Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук
Наші кнопки


Друзі сайту
ЛІВА.com.ua Об'єднання БОРОТЬБА РОТ ФРОНТ ОКТЯБРЬ24 Рабкор.ру
Copyright MyCorp © 2018 Безкоштовний хостинг uCoz